Su Hatırlatma Uygulamaları

Su, sağlıklı bir vücut için gereklidir. Yeterince su içmezseniz, baş ağrısı veya halsizlik yaşayabilirsiniz. Birçok uzman insanları daha fazla su içmeye teşvik etse de, bunu yapmıyorlar. Günlük koşuşturma içinde zaman zaman su içmeyi unutabilirsiniz. Susadığınızı hissettiğinizde vücudunuzun bir süredir susuz kaldığını fark etmeyebilirsiniz. Susuzluk hissetmediğiniz halde neden su içemiyorsunuz? Yeterince su içmiyorsanız yardıma ihtiyacınız var. İşte teknoloji burada devreye giriyor! Dünyanın her yerinden su hatırlatma uygulamalarını kullanabilirsiniz. Su hatırlatma uygulamaları: İşte sizin için seçtiğimiz dört uygulama.

Waterminder – Susuzluğa Son

Waterminder 2013 yılından beri dünyanın en popüler su hatırlatma uygulamalarından biri olmuştur. Bu uygulamanın kullanımı basittir ve sorunsuz çalışır. Her gün su içmenizi size hatırlatılacaktır. Uygulama, su içmeyi bir alışkanlık haline getirmenize yardımcı olabilir. Bir profil oluşturmak için cinsiyet, isim ve boy gibi bilgilerinizi girin. Hem bir grafik hem de bir vücut görünümü ile günlük hedeflerinize göre ne kadar su tükettiğinizi izleyebilirsiniz. Sizi temsil eden vücut, siz su içtikçe maviye dönecektir. Başarılarınızı takip eden ve her gün ne kadar içtiğinizi hatırlayan uygulamada, aralıklarla hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Rahatsız edilmek istemiyorsanız uygulamayı bildirim göndermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Rozetler bu uygulamanın en iyi özelliklerinden biridir. Başarılarınızı görünür hale getirirler. Kazandığınız rozetler sizi motive edecektir.

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funnmedia.waterminder&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/waterminder/id653031147?l=tr

WaterMinder - hidrasyon - Google Play'de Uygulamalar

Su Zamanı: Su Zamanı size geçirdiğiniz Su Zamanını hatırlatır

Şimdiye kadar 1.000.000’dan fazla indirilen Water Time, su içmeniz için size uygulama üzerinden bildirimler gönderiyor. Uygulamalar özelleştirilebilir arayüzleri, pil dostu grafikleri ve günlük su ihtiyacınızı otomatik olarak hesaplamaları nedeniyle tercih ediliyor. Ücretsiz uygulamada Apple Watch uyumluluğu da yer alıyor. Çay, kahve, su, meyve suyu gibi sıvı alımlarını girebilirsiniz. Su, çay, kahve, meyve suyu vb. sıvı alımını sisteme girdiğinizde, uygulama gün boyunca ne kadar içmeniz gerektiğini göstermek için verileri hesaplar ve günceller. Günlük ve haftalık hedeflere ulaştığınızda rozetler kazanabilirsiniz.

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/water-su-i-%C3%A7me-hat%C4%B1rlat%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1/id1208916325?l=tr

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilecreatures.drinkwater&hl=tr

22 Mart Su Günü: Dünya Su Günü Neden Kutlanır?

Aqualert: Renkli grafiklerle hizmetiniz

Bu uygulama, kullanıcıları her gün su içmeye teşvik etmek için renkli görseller ve grafikler sunar. Günlük su hesaplayıcısı cinsiyet, kilo ve fiziksel aktiviteye göre özelleştirilmiş sonuçlar üretir. Uyuduğunuzda bildirim göndermeyecek kadar akıllı olan su içme hatırlatıcısı, günlük su tüketimini ve hidrasyon seviyelerini grafik ekranlarla izlemenize yardımcı olur. İçtiğiniz suyu kolayca işaretleyebilir ve tüm içecekleri listeleyebilirsiniz. Uygulama, bardak boyutunu seçerek ne kadar içtiğinizi kolayca söyleyebiliyor. Tüm dünyada kullanıcıları olan Aqualert, motivasyonunuzu korumanıza yardımcı olur. Su içtiğinizde vücudunuzda meydana gelen değişiklikleri size bildirir.

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overseasolutions.waterapp.app&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/aqualert-su-hat%C4%B1rlat%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1-h2o/id952835359?l=tr

Aqualert:Su Hatırlatıcısı - Google Play'de Uygulamalar

Sağlıklı İçme Suyu Hatırlatma Programı

Su içme hatırlatma uygulaması sizi daha fazla su içmeye teşvik eder. Sadece tüketim geçmişinizi kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda grafiklerle izlemenize de yardımcı olur. Bu uygulama en iyi 14 sağlık uygulamasından biridir ve su ihtiyacınızı size göre hesaplar. Yatma veya uyanma saatlerinize göre bildirimler ayarlayabilir ve aralarındaki aralığı ayarlayabilirsiniz. Uygulama, yalnızca günlük veya haftalık tüketiminizi değil, tüm aylık tüketiminizi gözden geçirmenize olanak tanır. Bu uygulama sezgisel, basit ve güzeldir. Uygulama içi satın alma ile deneyiminizi özelleştirebilirsiniz.

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aplicativoslegais.beberagua&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/su-i-%C3%A7me-hat%C4%B1rlat%C4%B1c%C4%B1-water/id1056210011?l=tr

Az su içmenin vücuda 9 etkisi - Acıbadem Hayat

Düzenli olarak su içerek sağlığınızı ve zindeliğinizi geliştirebilirsiniz. Su tüketiminize hareket katarak vücudunuzu şekillendirebilir ve toksinlerden arınabilirsiniz.

Ayrıca, “Yaygın Koşu Sakatlıkları” adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *