Iker Casillas’ın Sıkıntılı Zamanlardaki Kariyeri

Bazı futbolcuların ikonik isimleri vardır. Ronaldo, Messi ya da Lewandowski halı sahada sol ayakla attıkları muhteşem gollerle ünlüdür. Kaleciler farklıdır. Tarihte hatırlanan sadece bir avuç kaleci vardır. Iker Casillas, şüphesiz en iyilerden biridir.

Iker Casillas’ın futbol kariyeri başarılı bir kalecilik hayatının ardından geçirdiği kalp krizi ile sona erdi. Şu anda emeklilik döneminde olan oyuncu son günlerde yaptığı açıklamalarla karmaşık duygularını dile getirdi. Depresyonda olduğunu itiraf eden oyuncunun önce profesyonel kariyerine bakalım. Ardından da bu zor günleri inceleyelim.

Iker Casillas - Vikipedi

Futbola Merhaba

Casillas’ın tam adı Iker Casillas’tır. 20 Mayıs 1981’de İspanya’nın Madrid kentinde doğdu. Casillas’ın futbol kariyeri 1990-1991 yıllarında Real Madrid’in genç takımında amatör bir oyuncu olarak başladı. 1997-98 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde Rosenborg’a karşı oynama şansı buldu. Bodo Illgner’i Santiago Canizares ve ardından Iker Casillas takip etti. Iker Casillas kariyerine 16 yaşında Real Madrid’in A takım kadrosuna katılarak başladı.

Real Madrid 1999/2000 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne geri döndü. Bir önceki finalde birinci kaleci Illgner yedek kaleciydi. İkinci kaleci Canizares ise diğer takım Valencia’daydı. Madrid’in kalesinde Iker Casillas oynadı. Başarılı bir maçın ardından UEFA Şampiyonlar Ligi finalindeki en genç kaleci oldu. Real maçı 3-0 kazandı.

Iker Casillas - Oyuncu profili | Transfermarkt

Yıldız Dönemi

iker Casillas 16 yıllık Madrid kariyeri boyunca inanılmaz kurtarışlar yaptı.

Iker Casillas 11 Temmuz 2015 tarihinde Porto ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Memleketinden ayrıldı. 2020 yılında geçirdiği kalp krizinin ardından İspanyol kaleci futbola geri dönmeye çalıştı ancak başarısız oldu. Kaleci daha sonra antrenörlüğe yöneldi ve Porto kalecilerini eğitti.

Casillas emekliliğini açıkladı | Goal.com Türkçe

“Kendimi iyi göstermeye çalışıyorum …”

Iker Casillas’ın fotoğrafları hayranlarını üzdü: “İyi uyuyamıyorum.” Kendimi iyiymişim gibi göstermeye çalışıyorum. Hayattan zevk alamıyorum. Eski müzikleri dinliyorum. “Artık hayal bile edemiyorum”. İspanyol kalecinin sıkıntıları, hayranlarından gelen mesaj seline rağmen açıkça görülüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *