Sıcak Günlerde Ziyaret Edilebilecek Su Parkları

Su aktiviteleri sıcak günleri yenmenin en iyi yoludur. Özellikle öğlen 12’den sonra deniz ya da havuz olmazsa olmaz. İşte bu noktada zorunluluğu eğlenceye dönüştürecek bir önerimiz var. Aileniz, arkadaşlarınız ya da eşinizle birlikte bir su parkına gitmeye ne dersiniz? Su parkları size yabancıysa ya da bulunduğunuz yer bilinmiyorsa korkmayın. Bu blog size tüm bilgileri sağlayacaktır.

Adaland, Kuşadası

Adaland, Kuşadası’ndaki tüm turistik yerler arasında en büyük kaydırağa sahiptir. Adaland, çok sayıda kaydırağı olan ve hem yerli halk hem de turistler için çok eğlenceli bir komplekstir. Aile kaydıraklarına da sahip olan bu su parkı aileler için harika bir aktivitedir.

ADALAND

Aqua Fantasy, Selçuk

Adaland, Aqua Fantasy’nin çok yakınındadır. Selçuk’ta bulunan bu su parkı, farklı kaydıraklarıyla birçok insanı kendine çekiyor. Bu devasa su parkı 5000 kişilik kapasiteye sahip. Bu devasa su parkını ziyaret edip 80 kilometre hıza ulaşabilen kaydırağı denemeden dönmemelisiniz.

AQUA FANTASY AQUAPARK HOTEL & SPA (Selçuk, Türkiye) - Tatil Köyü Yorumları  ve Fiyat Karşılaştırması - Tripadvisor

Efsaneler Diyarı Antalya

Sıradaki su parkı biraz daha Disneyland tarzı. Antalya’nın “tema parkı” olarak adlandırılabilecek bir eğlence yeri var. Kingdom Hotel, birçok kişi tarafından benimsenen bir konsept yarattı. İnsanların ziyaret etmek istediği bir yer. Bunu sadece bir park olarak düşünmeyin. Mağazalar, restoranlar ve kahve zincirleri var. Eşsiz bir deneyim için The Land of Legends’ı seçin.

Antalya'da Bir Efsaneler Diyarı – The Land of Legends | blog.delphin

Çeşme’deki Oasis Aquapark

Ege bölgesinin su parkları söz konusu olduğunda geniş bir seçenek yelpazesine sahip olduğunu görebilirsiniz. Çeşme’deki bu su parkında birçok konsept var. Karanlıkta hız yaparken adrenalin seviyeniz yükselecek. Karanlık bir yerde hız yaparken ayaklarınızın altındaki örtüler kalkacak ve kendinizi aniden viraj alırken bulacaksınız. Bu kaçırmamanız gereken heyecan verici bir deneyim.

Oasis Aquapark Çeşme Alaçatı (Giriş Ücreti 2022) fiyatları | iZMİR

Aqua Dream Su Parkı, Marmaris

44 bin metrekarelik bir su parkı olan Aqua Dream, Marmaris’te yer almaktadır. Burası Marmaris’in tepesinde yer almaktadır, böylece manzaranın tadını çıkarabilir ve bunu yaparken eğlenebilirsiniz. Bu su parkı, kaydıraklardan hızla inerken sizi iç çektirecek.

Bugün su parklarından bahsettik. Genel olarak su parklarında bitki örtüsü Ege-Akdeniz ağırlıklı. Elbette birçok şehirde bulunabilen daha küçük ama daha az bilinen su parkları da var. Tanıdık ve alışılmadık kaydıraklara sahip bir yer arıyorsanız, bu su parklarını ziyaret etmelisiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *