Push-Pull-Leg Programı Nasıl Yapılır?

Sağlığımızı korumak ve en iyi durumda tutmak için yapabileceğimiz en önemli şey kendimizi sürekli yenilemektir. Vücudunuzu halsiz değil dinamik tutarak hem daha genç görünebilir hem de ömrünüzü uzatabilirsiniz. Spor, bu ilkeleri korumanın en iyi yoludur.

The basic guide to the push pull legs workout. |

Yaşınız ne olursa olsun, spor sizi her yaşta sağlıklı tutmanın en iyi yoludur. Günümüzde her yaş grubu için farklı sporlar bulunmaktadır. Ağırlık antrenmanı en popüler branşlardan biridir. Profesyonellerin rehberliğinde, vücudun görünümünü iyileştirmek ve disiplinli ve sağlıklı bir yaşama yol açmak için fitness geliştirilir.

Her fitness sporcusu belirli bir antrenman planını takip eder. İtme-çekme antrenmanı da bunlardan biridir. Türkçe itme/çekme/bacak programı herkesin gözünü korkutur. Push-pull antrenmanı öğrenmesi en zor programlardan biridir ama aynı zamanda en hızlısıdır. Diğer antrenman yöntemlerine göre daha hızlı sonuç veren push-pull bacak programını detaylı olarak inceleyeceğiz.

12 Week Push, Pull, Legs Workout for Women

Push-pull leg nedir?

Programın adı Push-Pull and Legs’tir. Program son gün bacak hareketleri ile yapılır. Hareketler farklı kas gruplarını geliştirmek için kullanılır. Bu durum push-pull antrenmanı sırasında detaylı olarak anlatılacaktır.

İtme

İlk gün kas grupları için itme hareketleri kullanılır. İtme hareketleri göğüs, omuz ve sırt kaslarını geliştirecektir. Yeni başlayanlar kendi programlarını tasarlayabilir ve hareketlerini seçebilirler. Ayrıca zaman içinde antrenmanı yoğunlaştırabilirler.

The Ultimate Push Day Workout: Full Guide | Discover Magazine

Çekme

Eğitimin ikinci günü çekme egzersizlerini içerir. Sırt, ön kol ve arka omuz kas grupları çekme egzersizleri ile adım adım geliştirilir. İtme-çekme-bacak egzersizlerini düzenlemek için eski program kullanılabilir.

10 Best Pull Exercises for Muscle & Strength - Steel Supplements

Bacak

Son gün birçokları için bir beladır. Bacak günleri birçok kişinin kabusu olabilir, ancak bir kez alıştığınızda çok eğlenceli hale gelir. Baldırları da dahil ederek atılan adımlar daha sağlam olacaktır.

Ayrıca, “Plank Nedir? Çeşitleri Nelerdir?” adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *