Nike Mercurial Kramponları

Nike Mercurial Kramponları

Nike’ın en popüler kramponu olan Mercurial krampon ilk olarak 1998 yılında yaratıldı. Bugün ayakkabı başına 90g gibi düşük bir ağırlığa sahip modelleriyle fark yaratmayı başarmıştır. İlk kez Fransa’da düzenlenen Dünya Kupası’nda tarihin en büyük futbolcularından biri olan Brezilyalı Ronaldo tarafından giyildi. Sağ, sol ve forvet oyuncuları için hızı etkiliyor. Adını dünyaya duyuran bu muhteşem tasarım, Cristiano Ronaldo, Denílson, Amr Zaki, Ibrahimovic, Didier Drogba gibi oyunculuklarıyla ünlü birçok futbolcu tarafından tercih ediliyor.

2000 Mercurial Vapor Maçı

Mia Hamm, ABD’li Brandi Chastain ve diğer ünlüler bu çakmak koleksiyonunu seçti. Yüksek performansın her zaman korunmasını sağlamak için yeni versiyonlar oluşturuldu.

2004 Mercurial Vapor II

Zemine vurgu yapılarak üretilen bu seri, yer tutuşunu vurguluyor, sağlam adımlarla hedefe koşmanızı sağlıyordu. 2004 serisi de tıpkı öncekiler gibi dünya çapında adından söz ettirdi.

2006 Mercurial Vapor III

Ronaldo Mercurial Vapor 3 model 2006 kramponlarını giydi. Bu kramponlar ayağı üst taraftan mikrofiber kumaşla sararak sanki krampon yokmuş gibi bir konfor sağlıyordu. Krampon, Ronaldo’nun dönemin en skorer oyuncusu olarak başarısında önemli bir rol oynadı.

2007 Mercurial SL Vapor IV

Koleksiyonun tamamı karbon fiberden yapılmıştır. Lansman sloganı “Sınırları olmayan krampon” idi. Kullanıcıların favorisi olan iç malzeme hızlanma sağlarken, bağcıkları kaplayan malzeme daha hassas vuruşlar sağlıyor.

2009 Mercurial Vapor Superfly

Flywire teknolojisi ve karbon dış yüzeyi ile bir kez daha bir ilk oldu. Hala geliştirilmeye devam ediyor, ancak şimdiden futbol dünyasının en hafif ve en hızlı ayakkabısı. Neymar, Mesut Özil ve daha birçok dünyaca ünlü futbolcu tarafından giyilmiştir.

Mercurial Superfly II & III 2010 – 2011

Çita benzeri bir hıza dayanan bir ayakkabı olan Superfly II, önceki seriye kıyasla performansını milimetre artırmayı başardı. Cristiano Ronaldo bunları giyiyor. 2011 Mercurial Vapor Superfly III, futbolu daha da kucaklayan top kontrolüne odaklanmak üzere geliştirildi. Dış yüzey tasarımı, hareket yönü aniden değiştiğinde bile top kontrolünü sağlayan yenilikler içeriyor.

Nike, Superfly’dan sonra bu yeni koleksiyonlar için Vapor adını seçti. Fiziksel iyileştirmeleri, geliştirilmiş tutuşu, ACC Teknolojisi ve hız kontrolü ile her türlü hava koşulunda mükemmel sonuçlar elde ediyor. Flyknit teknolojisi, 2014 serisinde neredeyse hiç duyulmamış hafiflikte ve incelikte kramponlar üretmek için kullanılıyor.

Nike, benzersiz renkleri ve stilleri ile rekabette her zaman bir adım önde.

Futbolcularla özdeşleşmiş kramponlar hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *