Mutlaka İzlenmesi Gereken Spor Dizileri

Spor, yapmak kadar izlemekten de keyif alabileceğiniz bir şeydir. Müsabakalar ve turnuvalar heyecan verici olabilir, ancak daha fazlasını arzu edenler için başka seçenekler de vardır. Bir futbol filmi izleyebilir ve gerçek bir futbolcunun hayatını deneyimleyebilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için bir spor belgeselinin perde arkasına da bakabilirsiniz. Sayfalara erişmek için kelimelerin üzerine tıklayabilirsiniz. Spor dizisi zamanı!

Beyaz Gölge

IMDB: 8.0

1978 – 1981

Listemize bir klasikle başlayalım. Bu ülkede The White Shadow adıyla yayınlanan Beyaz Gölge, Ken Howard’lı bir yapım. Dizi, başarılı bir beyaz basketbolcunun sakatlandıktan sonra basketbolu bırakmasını konu alıyor. Şimdi Afro-Amerikalıların çoğunlukta olduğu bir lisede koçluk yapıyor.

Kobra Kai

IMDb: 8.6

2018 – Devam

Karate Kid, film serisi, dünya çapında en popüler dövüş sanatları filmlerinden biridir. 1984 yapımı Cobra Kai filminin devamı niteliğindeki film, orijinalinden 34 yıl sonra, filmde kaybeden taraf olan William Zabka’nın canlandırdığı Johnny Lawrence’ın hikayesini anlatıyor.

Sunderland ‘Til I Die

IMDb: 8.1

2018 – Devam

Sunderland, İngiltere’nin en ünlü ve köklü takımlarından biridir.

Ted Lasso

IMDb: 8.7

2020 – Devam

Ted Lasso, Amerika’da bir yolculuğa çıkan ve İngiltere Premier Ligi’nde bir futbol takımının başına geçen Amerikalı bir futbol antrenörüdür. En heyecan verici futbol dramalarından biri olan film, aynı zamanda bir komedi. Takım çalışmasının önemini vurgular.

Işıklar Sönünce

IMDb: 8.0

2011

Pedro Pascal ve Stacy Keach’in yanı sıra diğer ünlü oyuncuların da rol aldığı bir boks draması olan Lights Out, dram, heyecan ve suçu bir arada sunuyor. Bu dizi, ringlere geri dönmek isteyen ancak bu arada sorunlarla uğraşmak zorunda kalan eski bir boksörün hikâyesini anlatıyor.

Formula 1 Hayatta Kalmak İçin Sürüş

IMDb: 8,6

2019 – Devamı

Mini belgesel Formula 1: Ayton Senna hakkında Senna filmini yapan aynı şirket tarafından hazırlanan Drive to Survive da bir başka proje. Dizi, yarışları ve perde arkasında neler olup bittiğini yakından görme şansı veriyor.

Son Dans

IMDb: 9.1

2020

Son Dans, basketbol efsanesi Michael Jordan hakkında ödüllü bir belgeseldir. Hayatındaki iniş çıkışlar ve kişisel hikayeleri de dahil olmak üzere onun hikayesini anlatıyor.

İngiliz Oyunu

IMDb: 7.6

2020

Futbolun başladığı yeri görmek için İngiltere’ye bir yolculuğa hazır mısınız? Futbolun tarihini ve ortaya çıkışını konu alan altı bölümlük mini dizi, futbol dizilerinin yanı sıra dönem dizilerinin hayranları arasında da popüler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *