Ev Egzersizleri için Olmazsa Olmaz Spor Ekipmanları

Her insan spor yapmaktan hem fiziksel hem de zihinsel olarak faydalanabilir. Herkes tam olarak aynı spor dalıyla ilgilenmez. İnsanların sporla ilgilenme düzeyleri, maddi durumlarına, boş zaman dağılımlarına, sağlık ve zindeliklerine bağlı olarak değişebilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, sporu hayatlarına dahil etmek isteyen ancak başka bir şey yapmayı tercih eden insanlar vardır. Evde spor yapmak Spor salonu, dışarı çıkmak için harika bir alternatiftir.

Hangi sporu seçerseniz seçin, egzersiz sırasında güvenlik ve sağlık her zaman öncelikli olmalıdır. Koruyucu ekipmanlar olmadan bilinçsizce spor egzersizleri yapmak Yaralanmalar yanlış malzeme ve ekipmanlardan veya vücudunuza aşırı yüklenmekten kaynaklanabilir. Spor antrenmanınızın etkinliğini en üst düzeye çıkarırken sağlığınızı korumaya yardımcı olmak için bu araçları kullanın. Evdeki spor ekipmanları da spor rutininizi daha konforlu hale getirecektir. Evde kullanım için spor ekipmanlarına bakabiliriz.

Pilates Minderi

Pilates matı kullanımı, sadece Pilates’te değil diğer sporlarda da antrenmanlarınızı daha verimli ve rahat hale getirecektir. Kardiyo, HIIT ve Pilates antrenmanlarında birçok egzersiz yerde veya sırt üstü yapılmalıdır. Karın egzersizleri sırasında bel bölgesi açık olmamalıdır. Bunun yerine omurga düz kalmalıdır. Bu durumda beliniz zarar görür ve karın egzersizleri etkili olmayabilir. Pilates matları, egzersizleri sırt üstü veya yüz üstü yapmanıza yardımcı olmak için doğru kalınlık ve yumuşaklıkta üretilmiştir. Pilates matlarının yanı sıra birçok mat türü de mevcuttur. Ekipman Çeşitli seçenekler arasından seçim yapın Pilates topu Aşağıdakiler hakkında da daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Pilates bandı burada. Ayrıca evde yapabileceğiniz Pilates hareketlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Atlama İpi

İp atlamak günün her saatinde yapılabilecek harika bir egzersizdir. Ayrıca ucuz ve kolaydır. İp atlama aynı anda birden fazla kas grubunu çalıştıran, senkronizasyon ve denge becerilerini geliştiren bir aktivitedir. Üstelik tek ihtiyacınız olan bir çift rahat ve ergonomik spor ayakkabı ve bir atlama ipi. İstediğiniz zaman yağ yakmak için ip atlayın. Atlama ipi seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ağırlık Seti (Dumbell)

Ağırlık çalışması, kas inşa etmek ve vücudunuzu daha dirençli hale getirmek için harika bir yoldur. Ağırlık antrenmanında yeniyseniz, kullandığınız ağırlığı kademeli olarak artırmak en iyisidir. Kaslarınıza aşırı yüklenirseniz, bu sakatlanmalara yol açabilir. Özellikle sırt üzerinde çalışırken, en hafif ağırlıkla başlamak en iyisidir. İşte evde yapabileceğiniz bazı sırt egzersizleri. Bir egzersiz programına karar verirseniz, fitness seviyenize ve kas oranınıza bağlı olarak sizin için en iyi ağırlığı belirleyebilirsiniz. Ve ağırlık antrenmanına istediğiniz zaman kademeli olarak başlayabilirsiniz.

Barfiks Çubuğu

Barfiks, hem sırt hem de kol kaslarını kullanan bir üst vücut egzersizidir. Doğru barfiks çekmek sadece kasları güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda duruş problemlerini de ortadan kaldırır. Kendi spor salonunuzu oluşturmak için evde bir kapı aralığına basit bir barfiks barı kurun. Başlamadan önce ısınma hareketleri yapmak ve barfiks hareketlerini kademeli olarak yoğunlaştırmak önemlidir.

Spor bisikleti (egzersiz bisikleti)

Spor aletleri ilginizi çekebilir Evde düzenli spor yapmayı kolaylaştırmak istiyorsanız egzersiz bisikletini deneyebilirsiniz. Kullanımı da çok kolaydır. Kondisyon bisikleti dengeli ve sağlıklı bir yağ kaybı için iyi bir seçenektir. Sırt, bacak ve karın kaslarınızın birlikte çalışmasını sağlar. Kolayca sıkılıyorsanız, spor yaparken sevdiğiniz programları izlemek için egzersiz bisikletinizi bir TV veya bilgisayarın önünde de kullanabilirsiniz. Zaman çok daha hızlı geçecektir! Diz yaralanmanız veya kronik bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışın.

Koşu Bandı

Koşu egzersizi yapmak istiyor ancak evde çalışmayı tercih ediyorsanız, koşmak için dışarı çıkmanıza gerek yoktur. Bir koşu bandı edinin. Yağmurlu veya soğuk havalarda bile antrenmanınızı ertelemenize gerek kalmadan devam etmeniz mümkün. Kardiyo ve HIIT egzersizlerinden önce ısınma için düşük tempolu koşular yapın. Yavaş tempolu bir ısınmanın ardından bu bacak egzersizlerini kullanabilirsiniz. Hızlı koşmayı planlıyorsanız hızınızı kademeli olarak artırabilirsiniz.

Mekik Makinesi

Mekik, karın ve bel kaslarını çalıştıran etkili bir egzersizdir. Ancak doğru şekilde yapılmazsa boyun ve sırtın üst kısmındaki kaslar aşırı gerilebilir. Karın kaslarınız henüz mekik çekmek için yeterince güçlü değilse, egzersiz yaparken farkında olmadan boynunuzu sıkıştırabilir veya çekebilirsiniz. Mekik çekmede yeniyseniz veya mekik çekmekte zorlanıyorsanız bir mekik makinesi ile güvenli ve etkili bir şekilde antrenman yapabilirsiniz. Eğim, ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir ve karın kaslarınızı kademeli olarak güçlendirmenize olanak tanır.

AB Tekerleği

AB Çarkı, son birkaç yıldır birçok karın egzersizi için kullanılan bir alettir. Karın, sırt ve kol kaslarının uyum içinde çalışmasını sağlar. AB Wheel’i karın antrenmanınızı ilerletmek için kullanabilirsiniz. Bu makinenin yeni başlayanlar için uygun olmadığını unutmamak önemlidir. AB Wheel’i halihazırda yaptığınız karın egzersizlerinin zorluğunu artırmak için kullanabilirsiniz.

Sağlık Topu

Sağlık topları bugün hala birçok spor salonunda kullanılmaktadır. Tıpkı dambıllarla yaptığınız gibi, egzersiz zorluğunuzu artırmak ve kaslarınızı güçlendirmek için sağlık toplarını kullanabilirsiniz. Sağlık toplarının düzenli ve doğru kullanımı vücut dayanıklılığını ve kas direncini artırabilir. Sağlık topları, hem tasarım hem de malzeme açısından ağır halterlerden daha güvenlidir. Bu, özellikle ağırlık antrenmanı sizin için yeniyse, güvenli bir şekilde egzersiz yapmanızı sağlayacaktır. Sağlık toplarının ağırlığı 0,5 kg ila 14 kg arasında olabilir. Güç, sağlık ve antrenman seviyeniz için doğru sağlık topunu seçmek önemlidir.

Bir egzersiz programı oluşturmak kolaydır. Evde daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Spor ekipmanları spor salonunda egzersiz yapmak çocuk oyuncağı olacak! Fitness seviyenize uygun egzersizleri ve branşları seçmek önemlidir. Ayrıca ısınma ve soğuma egzersizlerini de unutmayın. Antrenmanlarınızı yönetmek ve kontrol etmek için internet üzerinden bir spor koçu kiralayabilirsiniz. Sporda yeniyseniz, kontrollü ve denetimli egzersizler yaparsanız sakatlanmaları önlemek daha kolay olur. Online antrenman seminerleri ve antrenman videolarını kullanarak sizin için en iyi antrenman programını bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *