Evde Pilates Bandı ile Yapılacak Egzersizler

Evde egzersiz yapmak düşündüğünüzden daha kolay ve keyifli. Koşu bandına ihtiyaç duymadan Pilates bandı ile vücudunuzu şekillendirebilir ve kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Pilates bandı egzersizleri, evdeki sporunuza ara vermek zorunda kalmadan kaslarınızı aktif tutmanızı sağlar. Pilates bandının faydaları kaslarınızı çalıştırmakla sınırlı değildir. Bu ekipman vücudunuzu esnetmeye yardımcı olur ve çok etkili egzersizler yapmanızı sağlar. Kollar veya bacaklar için ayrı egzersizler yapabilirsiniz. Pilates egzersizleri listesine başlayalım.

Pilates Bandı Egzersizleri

Pilates bandı ile vücudun farklı bölgeleri üzerinde çalışabilirsiniz. Pilates bandı, spor salonuna gitmenize gerek kalmadan evde vücudunuza bakmaya devam etmenizi sağlar. Farklı pilates bandı renk seçenekleri ve direnç ayarları ile ihtiyacınıza ve egzersizinize uygun olanı seçebilirsiniz. “Pilates Bandı Nedir?” Sorusunun Cevabı “Pilates bandı nedir?” sorunuzun cevabı şu şekilde özetlenebilir: Farklı sertlik seçeneklerine sahip ince, uzun egzersiz bantları.

Pilates Kol Bandı Egzersizleri

Pilates bant kol egzersizlerinin bir parçası olan basit ama etkili bir egzersiz olan “bandı ayırarak” başlayacağız. Ayaklarınızı kürek kemiklerinize paralel olacak şekilde açın. Kollarınız öne doğru uzatılmalı, ancak dirsekleriniz bükülmemelidir. Pilates bandını düz tutarak kollarınızı genişçe açın. Orijinal pozisyonunuza döndüğünüzde nefes verin ve kollarınızı açarken nefes alın. Bu hareketi 20 tekrar için antrenmanınıza ekleyin.

Evde kolayca yapabileceğiniz resimli pilates hareketleri

Bandınızı yere değdiği noktaya kadar serbest bırakarak başlayın. Bandı ayaklarınızla yukarı çektiğinizde bu hareketi yapmış olursunuz. Bandı ayaklarınız omuz hizasında olacak şekilde tutun ve kollarınızı düz tutun. Nefes alırken kollarınızı olabildiğince yukarı ve yana doğru kaldırın. Nefes vererek orijinal pozisyonunuza dönün. Bunu 20 kez tekrarlayın.

Sırt ve Bantlar için Pilates Egzersizleri

Bandı alın ve omuz genişliğindeki ayaklarınızın altına yerleştirin. Üst kalçalarınız 90 derece olana kadar öne doğru eğilin. Nefes alarak ve iki elinizle tuttuğunuz bandı çekerek bandı yanlara doğru çekin. Ardından nefes verin ve önceki pozisyona dönün. Bu egzersiz, hem kol hem de sırt kaslarınızın aynı anda çalışmasını sağlamak için 10 kez tekrarlanabilir.

Direnç Bandı İle Yapabileceğiniz Sırt Egzersizleri - Fit People

“Kürek çekme” hareketi yerde oturur pozisyonda da yapılabilir. Bacaklarınızı düz bir şekilde uzatırken bandı ayaklarınız ve elleriniz arasından geçirin. Bandı bırakın ve kendinize doğru çekin. Bu hareket karın, sırt ve kol kaslarınızın birlikte çalışmasına yardımcı olacaktır.

Pilates Bacak Egzersizleri – Bantlı Bacak Egzersizleri

Bacak egzersizleri için Pilates lastiğinizi de bağlayabilirsiniz. Örneğin, dairesel bir bandı ayaklarınızın etrafından geçirebilir ve uçlarını bağlayabilirsiniz. Yere yan yatarken üst bacağınızı kaldırın. Bu hareketi bacak başına 10 kez tamamlamanız bacak kaslarınızı güçlendirecektir.

KUVVET KAZANDIRAN DİRENÇ BANDI EGZERSİZLERİ – Korayspor Blog

Daire şeklinde çevirdiğiniz pilates bantları ile bir egzersiz daha gerçekleştirebilirsiniz. Dik dururken bandı bir ayak bileğinizin etrafına yerleştirin. Arka bacakta sadece ayak parmaklarınız yere değmelidir. Dirseklerinizi bükün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Arka ayağınızı kaldırmak bandı gerecektir. Aynı hareketi her bacak için 20 kez tekrarlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *