Dünya Kupasında En Çok Maça Çıkan Oyuncular

FIFA Dünya Kupası bazı oyuncular için sadece bir kerelik bir etkinlik değil. Asla unutamayacakları bir deneyimdir. Bu liste, Dünya Kupası’na katılmakla kalmayıp maçlardaki performanslarıyla bir üst seviyeye çıkan ülkeleri ve oyuncuları içeriyor.

Lionel Messi

Bu rekor, bu listede şaşırtıcı olmayan Arjantinli oyuncuya ait. Tam 5 Dünya Kupasında 26 maç oynadı. 2006 Dünya Kupası’ndan bu yana tüm Dünya Kupalarına katıldı ve geçen yıl ülkesini zafere taşıdı.

Lothar Matthaus

Matthaus beş Dünya Kupasında oynamış az sayıdaki oyuncudan biridir. 80’li ve 90’lı yıllardaki FIFA Dünya Kupalarının tamamında olmak üzere 25 Dünya Kupasında oynamıştır.

Lothar Matthäus - Oyuncu profili | Transfermarkt

Miroslav Klose

Klose bu listede yer alan bir diğer Alman isim. Diğer isimlerden daha fazla olan 24 maç oynadı. Ayrıca FIFA’nın en çok gol atan oyuncusu. Ülkesi adına en çok gol atan isim olması da sürpriz değil.

Miroslav Klose - Vikipedi

Paolo Maldini

Klose ile aynı listede yer alan ancak 5 değil sadece 4 Dünya Kupası’nda forma giyen Maldini, İtalyan futbol camiası tarafından dünyanın en iyi defans oyuncuları arasında gösteriliyor. Maldini takım kaptanıydı ve çeşitli turnuvalarda 23 kez forma giydi.

Paolo Maldini - Oyuncu profili | Transfermarkt

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo'dan geleceği için açıklama! - Futbol Sporx Ekstra - Sporx  Galeri

Ronaldo, Messi ve Messi’nin adıyla birlikte beş Dünya Kupasına katılan en ünlü altı oyuncu arasında yer alıyor. Milli takımın Portekizli yıldızı 22 maç oynadı. Geçen yılki Dünya Kupası onun son turnuvası olmasına rağmen, haberler bizi her zaman şaşırtıyor.

Dünya Kupalarının rekortmenleri hala belli değil. Yeni oyuncuların sahaya çıkmasıyla her an değişebilecek dinamikleri takip etmeye devam edeceğiz.

Olimpik Dosya Atletizm Rekorları hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *