Babalar Günü için Hediye Fikirleri

Babalarımızı kutlamak için bir Babalar Günü’ne ihtiyacımız olmasa da, onlar özel bir kutlamayı hak ediyorlar. Bu makale, babanızın Babalar Günü’nü mutlu bir gün haline getirmenize yardımcı olacaktır.

Babalar Günü sadece hediye almak demek değildir. Her baba için, kalbinizin derinliklerinden gelen bir sarılma onu özel hissettirmek için yeterli olacaktır. Ancak onu gerçekten şımartmak istiyorsanız bir aktivite programı hazırlayın. Bisiklete binmek, yürüyüş yapmak veya yüzmek gibi birlikte vakit geçirmek aranızdaki bağı güçlendirebilir ve mutlu anılar yaratabilir.

BABALAR GÜNÜ BUGÜN MÜ, haftaya mı, hangi tarihte, ne zaman kutlanıyor? 2023  Bu yıl Babalar Günü ayın kaçında ne zaman? - Fotohaber - Yaşam

2021’de Babalar Günü ne zaman?

Babalar Günü her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü gerçekleşir. Bu belirli bir tarih değildir. Babalar Günü 20 Haziran 2020’ye denk gelecektir.

Babalar Günü Hediye Fikirleri

Hiçbir hediyenin babanızı ne kadar sevdiğinizi gösteremeyeceğini biliyoruz. Mükemmel hediyeyi seçmenizi kolaylaştıracak bazı hediye önerilerimiz var. Babanız her şeyin en iyisini hak ediyor.

Spor ayakkabı

Babanıza yeni bir spor ayakkabı alarak hem rahat etmesini hem de şık görünmesini sağlayın.

2-) Tişört

Babanız için rahat ve kaliteli tişörtler bulabilirsiniz. Günlük hayatta iyi bir seçim olacaktır.

Her Yılın Klasiği Cüzdan

Popüler bir Babalar Günü hediyesi haline gelen cüzdanlar, hediye almak istediğiniz baba ya da baba adayları için harika bir seçim. Taşıması kolay, kullanışlı bir cüzdan arıyorsanız bu modelleri göz önünde bulundurmalısınız.

Spor Malzemeleri

Babalar için kullanışlı ve hayatı kolaylaştıran spor ekipmanları, özellikle de sporu seven babalar için iyi bir hediye olabilir. Onun için alacağınız hediye, rahat hissetmesini ve egzersiz yapmaya motive olmasını sağlayacaktır.

Babalar Günü: Ne zaman başladı?

Babalar Günü, 20. yüzyılın başlarında Amerika’da popüler hale gelen Anneler Günü kutlamalarından doğmuştur. Sonora Smart Dodd, 1910 yılında annesini kaybettikten sonra Babalar Günü kutlamalarını başlatmak için ilham aldı.

Sonora Dodd, Babalar Günü’nü babasının doğum günü olan 5 Haziran’da kutlamak istemişti. Ancak hazırlıkların yetersizliği nedeniyle kutlamalar Haziran ayının üçüncü Pazar günü gerçekleşti. 1910 yılında Babalar Günü ilk kez Spokane Washington’da kutlandı. Kutlamalar başlangıçta popüler değildi, ancak zamanla popülerlik kazandı. Babalar Günü artık her yıl kutlanmaktadır.

Babalar Günü ne zaman, hangi gün? İşte 2023 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü, 1972 yılında Başkan Richard Nixon tarafından resmiyete döküldüğünde resmi olarak bir tatil günü haline gelmiştir. İlk olarak 1966 yılında dönemin Başkanı Lyndon Johnson tarafından kutlanmıştır. Babalar Günü, dünyadaki tüm babalar için minnettarlığımızı ifade ettiğimiz bir gündür. Yıllar boyunca dünyanın dört bir yanında kutlanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *